Pastor oskarżony, bo ratował dziecko przed traumą

Menonnicki pastor Kenneth Miller został oskarżony o pomoc w ucieczce z USA matki z dzieckiem, które było sądownie zmuszane do kontaktów z lesbijską ekspartnerką swej matki.

Lisa Miller wraz z córka Izabellą uciekła z USA przez Kanadę do Nikaragui. Chciały w ten sposób uniknąć nakazanych sądownie spotkań dziecka z Janet Jenkins, żyjącą uprzednio z Lisą w lesbijskim związku partnerskim. Jenkins nigdy nie adoptowała Isabelli, nie była też z nią związana więzami krwi. Co więcej, specjaliści, którzy obserwowali dziecko, stwierdzili, że po spotkaniach z Jenkins dziewczynka zdradzała objawy emocjonalnej traumy.

W ucieczce pomógł im pastor Kenneth Miller (zbieżność nazwisk przypadkowa). Został za to oskarżony przy pomocy zeznań dwóch innych menonnickich duchownych, którzy brali udział w tej akcji i - w przeciwieństwie do Millera - postanowili współdziałać z wymiarem  sprawiedliwości dla uniknięcia odpowiedzialności karnej. Sam oskarżony oświadczył, że gdy pomagał Lisie Miller i jej córce opuścić USA, uważał, że ma ona pełne prawa rodzicielskie i nie był świadomy, że łamie w ten sposób postanowienia sądu. Pastorowi grożą nawet 3 lata więzienia za pomocnictwo w „międzynarodowym porwaniu”.

Film w języku angielskim, mówiący o tej sprawie:

wptz Kidnapping trial for Virginia pastor begins

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama