„Gdzie księża? Spalimy ich na stosie!”

Hiszpania: Lewacki atak na katolicką szkołę

Setka młodych ludzi próbowała siłą wedrzeć się do szkoły „Maryjo Pomóż” prowadzonej przez salezjanów w hiszpańskiej Meridzie. Dziesięciorgu z nich udało się wejść do budynku mimo przeciwdziałania ochrony i nauczycieli. W budynku wdali się w przepychanki z nauczycielami i usiłowali przeszkodzić w prowadzeniu lekcji. Udaremniono kradzież kilku laptopów.

Rozruchy były ewidentnie antychrześcijańską akcją skrajnej lewicy. Bandyci nieśli komunistyczne i anarchistyczne flagi, wzorowane na tych z okresu hiszpańskiej wojny domowej. – Gdzie są księża? Spalimy ich na stosie! – wrzeszczeli bojówkarze, dodając: - Więcej publicznej edukacji, mniej krzyży!

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Anarchosyndykalista
  23.10.2012 21:58
  Po pierwsze Polska nie ma tak głębokich tradycji antykatolickich jak Hiszpania. Ksiądz jest kojarzony jeśli negatywnie to z pedofilią, a jeśli pozytywnie to z poczciwym dobrotliwym człowiekiem, a nie z reprezentantem władzy czy wyzyskiwaczem.

  Po drugie w Polsce nie ma silnych grup anarcho-insurekcjonistycznych, których działania koncentrują się właśnie wokół uporczywego siania chaosu i zniszczenia co w ich mniemaniu ma zmobilizować lud do walki.

  Insurekcjoniści to zwyczajni nihilistyczni indywidualiści dlatego są w naszym ruchu tępieni.

  Jestem ateistą i zatwardziałym antyklerykałem, ale mój antyklerykalizm wynika ze sprzeciwu wobec wszelkiej władzy, a nie tylko kościelnej.

  Możecie spać spokojnie, nikt was nie będzie chciał palić na stosie. A liberałów i lewaków pokonamy zanim na taki pomysł wpadną.
 • Romano
  23.10.2012 22:55
  Aż strach ,pomyśleć ! To jest prolog,kiedyś gnębiono Żydów za niepowodzenia za kryzys etc a dziś... a ile czasu upłynie za nim to stanie się w Polsce nie pytajcie, bo skóra cierpnie.
 • emeryt
  24.10.2012 13:07
  box2008 pyta ile?? Z pomocą niejakiego ksiedza Sowy, Pieronka i Bonieckiego, trzy lata. A po wyrzuceniu tych ludzi z NASZYCH szeregów, wcale.
 • MacBlacker
  26.10.2012 06:32
  Co czerwonym idiotom po edukacji - skoro i tak niczego się nie nauczyli?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.