Kenia: zamach w kościele

Jedna osoba zabita i kilkanaście rannych – to skutek eksplozji granatu podczas nabożeństwa w jednym z kościołów protestanckich w Kenii.

Do wydarzenia doszło na terenie koszar policyjnych w mieście Garissa na wschodzie kraju. Świadkowie twierdzą, że granat został wrzucony z zewnątrz. W ataku zginął policjant, troje wiernych jest w ciężkim stanie, a pastor kościoła – w krytycznym.

Wielu Kenijczyków uważa, że za wybuch odpowiadają bojownicy z somalijskiej, islamistycznej organizacji Al-Shabaab, których oskarża się o wcześniejsze ataki na terenie Garissy.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • stan
  04.11.2012 22:27
  jak to lewacy ocenią, czy tak samo jak film, w duchu katolickim zrobiony, o obronie Wiednia? To skandal, że dobrze zrobiony film został skrytykowany przez lewaków i nikt nie stał w obronie, nawet portal wiara.pl - był jakiś - niemy..Co wy na to?
 • Viator
  04.11.2012 23:06
  Jesteś pewny, stan, że to był dobrze zrobiony film? A widziałeś go? Bo ja tak. Od strony scenariusza trudno mu coś poważnego zarzucić. Ale wykonanie porażało miernotą. Scenografia jak w kiepskim teatrze (widać ze wszystko to makiety, nie prawdziwe mury, krajobrazy itd, itp, a sceny zbliżeń wykonanych komputerowo, to już kompletna porażka. W scenach walki jeźdźcy po kolei spadają z konia tak samo (jedna wyanimowana scena, po co robić więcej, skoro można tę samą powielić), lampki kandelabru migające jak na komendę w tym samym rytmie... wszystko sztuczne jak w kiepskiej grze komputerowej. No i ten odrzut armaty zanim jeszcze wystrzeliła. Po prostu koszmarek...

  To dobrze że portal nie chwalił filmu, bo tak źle zrobionego od strony graficznej filmu dawno nie widziałem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.