Syria: giną ludzie i zabytki

Każdego dnia w Syrii bezpowrotnie niszczone jest kulturowe i artystyczne dziedzictwo tego kraju.

O tym niezauważonym obliczu syryjskiej wojny domowej przypominają młodzi chrześcijanie zamieszkujący wschodnie rubieże tego kraju. Zaapelowali oni do wszystkich stron konfliktu o poszanowanie zarówno chrześcijańskich jak i muzułmańskich miejsc kultu i o nietraktowanie ich jako potencjalnych celów ataku.

Apel związany jest ze zniszczeniem kolejnego syryjskoprawosławnego klasztoru i kościoła. Samochód-pułapka wybuchł pod kompleksem świątynnym w mieście Deir Ezzor, niszcząc w jednej chwili bezcenny obiekt, który chrześcijanie z wielkim oddaniem odnawiali w ciągu minionych lat. W wyniku wybuchu zginęło pięć osób znajdujących się w sąsiadującej z klasztorem restauracji. Atak potępił abp Eustathius Matta Roham, wzywając jednocześnie walczących do respektowania miejsc kultu, a wspólnotę międzynarodową do podjęcia działań, które „położą kres niszczeniu Bożego stworzenia w Syrii”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.