Podaruj radość na Boże Narodzenie

Akcję dobroczynną pod tym hasłem rozpoczęła prawosławna służba pomocy bliźnim w Rosji.

Członkowie stowarzyszenia „Miłosierdzie” w trwającym w Cerkwi okresie Postu Bożonarodzeniowego pomagają najbardziej potrzebującym. Są wśród nich osierocone dzieci, rodziny wielodzietne, bezdomni, inwalidzi, jak również pozostający na święta w szpitalach i domach opieki społecznej.

Służba pomocy bliźnim „Miłosierdzie” uruchomiła stronę internetową, na której można zadeklarować pomoc materialną lub podarunek, który następnie ma trafić do punktu zbiórki w okresie przedświątecznym. Podarunki będzie można dostarczać do 5 stycznia, na dwa dni przed Bożym Narodzeniem według kalendarza juliańskiego.

Na stronie internetowej już zadeklarowano ponad 85 tys. zgłoszeń osób pragnących wziąć udział w akcji dobroczynnej. Objęci programem pomocowym mogą zgłaszać zapotrzebowanie na konkretne podarunki.

W akcji wspieranej przez synodalny Wydział Patriarchatu Moskiewskiego ds. Dobroczynności i Pomocy Społecznej uczestniczy 15 największych rosyjskich i białoruskich miast. Podarunki będą rozdawane od 7 do 17 stycznia.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, ROSJA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.