Chiny: Do więzienia za chrześcijańską księgarnię

W chińskiej prowincji Shanxi wtrącono do więzienia założyciela księgarni o profilu chrześcijańskim. Funkcjonariusze bezpieczeństwa tuż po otwarciu sklepu skonfiskowali setki książek i brutalnie pobili sprzedawcę.

Li Wenxi, który wcześniej otworzył księgarnię w Pekinie, chciał pomóc wyjątkowo silnie prześladowanym wiernym w Taiyuanie i udostępnić im publikacje o tematyce religijnej.

Lokalna milicja oskarżyła go o prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej i uznała to za tak poważne przestępstwo, że nie zezwoliła nawet na zwolnienie za kaucją. Li Wenxi przebywa w więzieniu już od czterech miesięcy, a władze chińskie uznają to za udaną interwencję przeciw ekspansji chrześcijaństwa.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.