Chrześcijanie przeciw błędnej reformie edukacji

Prywatne interesy rządzących wzięły górę nad możliwością realnych korzyści dla systemu edukacji – uważają indonezyjscy katolicy i protestanci.

We wspólnym oświadczeniu wzywają oni władze państwowe do zawieszenia reformy „Program 2013”, która ma wejść w życie w lipcu b.r.

Zdaniem kościelnych zwierzchników opracowana przez ministerstwo edukacji reforma podważa samą istotę oświaty, sprowadzając osoby tak ucznia, jak i nauczyciela do rangi jedynie „posłusznego” elementu systemu. Co więcej, proponowane zmiany są jedynie „kosmetyczne”, ale obciążą rodziców kosztem zakupu zestawów nowych, drogich podręczników. Zgromadzeni w Dżakarcie przedstawiciele Kościołów Indonezji podkreślili, że zdecydowanie lepiej jest inwestować w podnoszenie kompetencji nauczycieli, niż w nowe, ale bezużyteczne podręczniki.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.