Caritas krytykuje zmniejszanie środków na dożywianie

„Jako społeczeństwo mamy obowiązek w pierwszej kolejności pochylać się nad potrzebami ubogich, również jeśli działamy za pośrednictwem rządu” – powiedział ks. Larry Snyder, przewodniczący amerykańskiej Caritas.

Wraz z innymi instytucjami zajmującymi się wspieraniem najuboższych w Stanach Zjednoczonych Caritas ostro krytykuje plany zmniejszenia dotacji przeznaczonych na rządowy Program Wspierania Dożywiania (Supplemental Nutrition Assistance Program).

Zgodnie z projektem ustawy wniesionym do amerykańskiego Kongresu przez Krajowy Komitet Rolnictwa (House Agriculture Committee) środki przeznaczone na program miałyby zostać zmniejszone o 21 miliardów dolarów. Oznacza to, że 2 milionom osób całkowicie odebrane zostałoby rządowe wsparcie, 210 tysięcy dzieci utraciłoby dostęp do darmowych posiłków w szkołach, a środki przekazywane co miesiąc do około 850 tysięcy gospodarstw domowych musiałyby zostać zredukowane.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIEDA, USA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.