Spotkanie Franciszka z patriarchami Wschodu

Papież Franciszek spotka się z katolickimi patriarchami Wschodu oraz przedstawicielami Kościołów prawosławnych. Spotkanie odbędzie się 22 listopada w Watykanie, tuż po zakończeniu sesji plenarnej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

W czasie watykańskiego szczytu mowa będzie m.in. o przyszłości chrześcijan na Bliskim Wschodzie i bolesnych reperkusjach arabskiej wiosny. Spotkanie odbędzie się 22 listopada w Watykanie, tuż po zakończeniu sesji plenarnej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. 

O przygotowaniach do spotkania z Papieżem rozmawiano 27 września podczas Rady Patriarchów Katolickich Wschodu, która odbyła się w siedzibie patriarchatu maronickiego w Libanie. Wskazano m.in. na tragiczne dla chrześcijan skutki arabskiej wiosny. Maronicki patriarcha kard. Bechara Boutros Raï przypomniał, że oczekiwana wiosna przemieniła się w srogą zimę, w niekończące się walki, zniszczenia i przemoc. Stało się to w czasie, kiedy narody Bliskiego Wschodu miały nadzieję na nowe życie i reformy. Libański kardynał podkreślił, że nękany nieustannymi wojnami region bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje chrześcijańskiego świadectwa pokoju, prawdy, sprawiedliwości i braterstwa. 
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama