Spotkanie Franciszka z patriarchami Wschodu

Papież Franciszek spotka się z katolickimi patriarchami Wschodu oraz przedstawicielami Kościołów prawosławnych. Spotkanie odbędzie się 22 listopada w Watykanie, tuż po zakończeniu sesji plenarnej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

W czasie watykańskiego szczytu mowa będzie m.in. o przyszłości chrześcijan na Bliskim Wschodzie i bolesnych reperkusjach arabskiej wiosny. Spotkanie odbędzie się 22 listopada w Watykanie, tuż po zakończeniu sesji plenarnej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. 

O przygotowaniach do spotkania z Papieżem rozmawiano 27 września podczas Rady Patriarchów Katolickich Wschodu, która odbyła się w siedzibie patriarchatu maronickiego w Libanie. Wskazano m.in. na tragiczne dla chrześcijan skutki arabskiej wiosny. Maronicki patriarcha kard. Bechara Boutros Raï przypomniał, że oczekiwana wiosna przemieniła się w srogą zimę, w niekończące się walki, zniszczenia i przemoc. Stało się to w czasie, kiedy narody Bliskiego Wschodu miały nadzieję na nowe życie i reformy. Libański kardynał podkreślił, że nękany nieustannymi wojnami region bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje chrześcijańskiego świadectwa pokoju, prawdy, sprawiedliwości i braterstwa. 
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.