Solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi

Kościół katolicki na Filipinach niesie na pierwszej linii pomoc poszkodowanym w niedawnym trzęsieniu ziemi, jakie tydzień temu nawiedziło ten kraj.

W wyniku wstrząsów o sile ponad 7 st. w skali Richtera zginęło 190 osób. Są też znaczne straty materialne. Uszkodzonych zostało m.in. 17 zabytkowych kościołów, w tym uważana z najstarszą filipińską świątynię szesnastowieczna bazylika Dzieciątka Jezus w Cebu. Budowlom zagrażają obecnie liczne wstrząsy wtórne. Episkopat Filipin wyraził wdzięczność Papieżowi Franciszkowi za wyrazy solidarności i modlitwę.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.