Baptyści rozsyłają Biblię

Z okazji przypadającego dziś Święta Reformacji chrześcijanie baptyści postanowili przesłać przedstawicielom świata polityki i mediów egzemplarze Pisma Świętego.

31 października to data kolejnej rocznicy Reformacji, która zapoczątkowała czas  wielkich przemian w Europie Zachodniej. Symbolicznym początkiem było wystąpienie Marcina Lutra 31 października 1517 roku, a bezpośrednim skutkiem jest powstanie trzeciego wielkiego nurtu chrześcijaństwa, czyli protestantyzmu.

Źródłem tych przemian był powrót do Biblii, traktowanej poważnie, z  szacunkiem, jako najdoskonalszy drogowskaz od Boga i skarbnica zachęty i mądrości dla nowego, przemienionego życia.

W tym roku Kościół Chrześcijan Baptystów w RP postanowił przypomnieć o tej rocznicy poprzez wysyłkę do polityków i przedstawicieli mediów Nowego Testamentu i Psalmów.  Do stuosobowej grupy, mającej realny wpływ na nasze państwo i społeczeństwo,  jeszcze w tym tygodniu dotrze literackie, uwspółcześnione  tłumaczenie przygotowane przez Ewangeliczny Instytut Biblijny.

Celem wysyłki jest wskazanie na ponadczasowe prawdy zawarte w Biblii, które miały doniosły wpływ w ukształtowaniu się współczesnego kapitalizmu, wolność sumienia i ustrojów politycznych opartych na zasadzie współuczestnictwa we władzy ogółu, czy postaw obywatelskich jako takich.  Wysłana Biblia ma być zachętą, szczególnie dla rządzących, aby odważnie sięgali do niej jako źródła wartości i podstawy swoich działań.

Wierzę, że ta Księga dalej ma moc. Zmieniła moje życie. Wciąż zmienia wielu ludzi na całym świecie  – mówi pastor dr Mateusz Wichary, przewodniczący Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. Poprzez tą akcję chcemy budować również jedność wśród chrześcijan różnych nurtów. Biblia jest naszym wspólnym dobrem. Fundamentem, na którym każdy może pewnie budować. Obecnie świat chrześcijański potrzebuje jedności, aby zmierzyć się z postępującym kryzysem wiary i upadkiem wartości.  Chcemy więc budować wspólnie czerpiąc  z  tego sprawdzonego, życiodajnego źródła! – dodaje pastor Wichary.

Na świecie wspólnota baptystyczna skupia ponad 100 milionów chrześcijan. W Polsce Kościół Chrześcijan Baptystów liczy około 6 500 wiernych, podzielony jest na 9 okręgów, skupiających około sto Zborów. Kościół jest członkiem Polskiej Rady Ekumenicznej, Aliansu Ewangelicznego w RP oraz Światowego Związku Baptystycznego. Organem prasowym Kościoła, od prawie dziewięćdziesięciu lat, jest miesięcznik „Słowo Prawdy”. Od 1995 r. działa przy Kościele Wyższe Baptystyczne Seminarium Teologiczne w Radości, które przygotowuje do duchowej służby ludzi również z innych kościołów protestanckich.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BAPTYŚCI, BIBLIA

 • Martin Aston
  31.10.2013 17:06
  Dziwne to całe "Święto Reformacji". Kościoły reformowane, ewangelicy wszelkich denominacji, których są dziesiątki, setki a może i tysiące, świętują wydarzenie, które było katastrofą dla XVI-wiecznej Europy. Od tego zaczęły się rzezie, wojny religijne, głód i poniewierka całych społeczności. Takie były już wtedy owoce zburzenia jedności Kościoła. W Biblii, tak czczonej przez protestantów jest napisane "po owocach ich poznacie". No właśnie, to są owoce: wojny, rzezie, szubienice i stosy. Oraz kolejne gorszące podziały wśród chrześcijan. Na dodatek, po tych kilku stuleciach, w krajach, które przyjęły Reformację - naukę Lutra (jak Szwecja, Dania, Norwegia i inne) już praktycznie nie ma chrześcijaństwa, tylko ewentualnie jakaś karykatura.
  Z całym szacunkiem dla baptystów, którzy są jednym z niewielu dużych Kościołów protestanckich, w których jest autentyczna wiara w Jezusa Chrystusa. Ale czy fakt, że baptyści, czy zielonoświątkowcy wierzą jeszcze w Boga, usprawiedliwia świętowanie Reformacji? Po niemal połowie tysiąclecia czas przyznać po prostu, że to była tragiczna i kosztowna pomyłka.
 • szames
  01.11.2013 18:05
  Jeśli "po owocach mamy poznać", to trzeba odważnie w pierś się uderzyć i przyznać, że jatki i rzezie nie były li tylko efektem reformacji, lecz Kościół Katolicki tyż mo grubo za skórą: Inkwizycja, prześladowanie Żydów, wyprawy krzyżowe, palenie czarownic, tudzież niepoprawnych naukowców, flotylle wojenne papieży etc. etc.
  Mówmy o obu winnych,którym Biblie wypadły z rąk i zapomnieli o swym Panu.
 • niepelnosprawny.org
  22.01.2014 13:50
  chwała Bogu za to
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.