Bartłomiej I: rodzina to dar błogosławiony przez Boga

Na fundamentalną rolę rodziny wskazał w bożonarodzeniowym orędziu duchowy zwierzchnik prawosławia.

Patriarcha Bartłomiej I podkreślił, że to sam Bóg ustanowił małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. Pobłogosławił również tworzonej przez nich rodzinie, która jest gwarantem dobrego i harmonijnego rozwoju dzieci. 

W orędziu patriarchy Konstantynopola nie zabrakło także pamięci o tych, którzy w ostatnim roku doświadczyli bolesnych skutków wojny, biedy i różnorakich kryzysów. W tym kontekście Bartłomiej I wskazał na nadzieję, którą przynosi Narodzenie Pana. „Słodycz tej świętej Nocy po raz kolejny ogarnia świat. Pośród utrapień, bólu, niepokoju i rozpaczy przynosi ona tajemnicę Wcielenia Słowa Bożego jako jedynego, prawdziwego lekarstwa na wszystkie ludzkie bolączki” – oświadczył patriarcha. 
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PRAWOSŁAWIE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.