Sprawiedliwość po antychrześcijańskich pogromach?

Niestety, w Indiach wciąż o nią trudno.

Hinduistyczni fundamentaliści zablokowali budowę katolickiej kaplicy w indyjskim stanie Orisa. Miała ona powstać w miejscu świątyni zniszczonej w czasie antychrześcijańskich pogromów w 2008 r. Jednocześnie uniewinnionych zostało sześciu sprawców zbiorowego gwałtu na indyjskiej zakonnicy.

„Droga do sprawiedliwości jest wciąż bardzo daleka” – mówią chrześcijanie zamieszkujący stan Orisa, który był sceną niespotykanych prześladowań wyznawców Chrystusa. Winni pogromów i gwałtów wciąż pozostają na wolności, a tysiące domów i setki kościołów czy kaplic czeka na odbudowę. Te działania skutecznie blokowane są przez hinduistycznych fundamentalistów. Z dziewięciu sprawców gwałtu na siostrze Mennie Barwie tylko trzej usłyszeli wyrok skazujący. Pozostali, mimo zeznań świadków mówiących o ich bezsprzecznej winie, zostali uniewinnieni. Ekstremiści zaatakowali też w wiosce Gudrikia chrześcijan, którzy przystąpili do odbudowy kaplicy, i rozkradli materiał na jej budowę. Stało się tak, mimo iż chrześcijanie mieli pozwolenie władz na budowę.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.