Rosyjski patriarcha w sprawie Asii Bibi

Do grona obrońców Asii Bibi, w tym papieża Franciszka, dołączył patriarcha moskiewski Cyryl. W obronie jej życia wystosował on specjalny list do prezydenta Pakistanu Mamnuna Husejna, apelując o jej ułaskawienie.

Cyryl I zaapelował o ułaskawienie niesprawiedliwie skazanej na śmierć za rzekomą obrazę proroka Mahometa pakistańskiej chrześcijanki, zamężnej matki pięciorga dzieci. Wykonanie na niej wyroku śmierci, zdaniem moskiewskiego patriarchy, zaszkodzi dialogowi muzułmańsko-chrześcijańskiemu i może doprowadzić do zaostrzenia stosunków między wyznawcami obydwu religii w Pakistanie i na całym świecie. Apelując do prezydenta Pakistanu, Cyryl I wyraził przekonanie, że władze każdego współczesnego państwa powinny mieć świadomość, że są powołane do ochrony praw i losów mniejszości religijnych mieszkających w ich kraju.

Na zakończenie apelu zapewnił, że wyznawcy rosyjskiego prawosławia wyrażają zaniepokojenie niesprawiedliwym wyrokiem sądowym i dołączają się do wielu głosów ludzi z całego świata pragnących ułaskawienia i uwolnienia .

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • rst
    03.11.2014 12:42
    Nie wiem, może mi ta informacja umknęła, ale co papież zrobił dla ułaskawienia Asi Bibi? Czy też wysłał list, albo zatelefonował do prezydenta Pakistanu?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.