Rosyjski patriarcha w sprawie Asii Bibi

Do grona obrońców Asii Bibi, w tym papieża Franciszka, dołączył patriarcha moskiewski Cyryl. W obronie jej życia wystosował on specjalny list do prezydenta Pakistanu Mamnuna Husejna, apelując o jej ułaskawienie.

Cyryl I zaapelował o ułaskawienie niesprawiedliwie skazanej na śmierć za rzekomą obrazę proroka Mahometa pakistańskiej chrześcijanki, zamężnej matki pięciorga dzieci. Wykonanie na niej wyroku śmierci, zdaniem moskiewskiego patriarchy, zaszkodzi dialogowi muzułmańsko-chrześcijańskiemu i może doprowadzić do zaostrzenia stosunków między wyznawcami obydwu religii w Pakistanie i na całym świecie. Apelując do prezydenta Pakistanu, Cyryl I wyraził przekonanie, że władze każdego współczesnego państwa powinny mieć świadomość, że są powołane do ochrony praw i losów mniejszości religijnych mieszkających w ich kraju.

Na zakończenie apelu zapewnił, że wyznawcy rosyjskiego prawosławia wyrażają zaniepokojenie niesprawiedliwym wyrokiem sądowym i dołączają się do wielu głosów ludzi z całego świata pragnących ułaskawienia i uwolnienia .

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama