Franciszek o ekumenizmie duchowym i krwi

„Ci, którzy prześladują Chrystusa w Jego wyznawcach, nie czynią różnic wyznaniowych: prześladują ich po prostu dlatego, że są chrześcijanami”.

Po południu Ojciec Święty spotkał się z uczestnikami sesji plenarnej Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Okazją posiedzenia jest 50-lecie soborowego dekretu ekumenicznego Unitatis redintegratio.

W przesłaniu skierowanym do obradujących Papież przypomniał znaczne postępy, jakie dokonały się na drodze jedności chrześcijaństwa w ciągu tego półwiecza. Wskazał przy tym na dwa wymiary tych dążeń: ekumenizm duchowy i ekumenizm krwi. 

W przypadku tego drugiego Franciszek napisał znamienne słowa: "Ci, którzy prześladują Chrystusa w Jego wyznawcach, nie czynią różnic wyznaniowych: prześladują ich po prostu dlatego, że są chrześcijanami". Ojciec Święty podkreślił także ekumeniczne znaczenie służby ubogim i potrzebującym.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.