Anioł Pański: Nowi święci zaczynem dobra

Na zakończenie liturgii na Placu św. Piotra odmówiono modlitwę Anioł Pański. Papież poprzedził ją pozdrowieniem skierowanym do pielgrzymów, których ok. 50 tys. przybyło na uroczystości kanonizacyjne.

„Niech przykład czterech włoskich świętych, urodzonych w prowincjach Vicenzy, Neapolu, Cosenzy i Rimini, pomoże umiłowanemu narodowi włoskiemu ożywić ducha współpracy i zgody dla dobra wspólnego i spoglądać z nadzieją w przyszłość, w jedności, ufając w bliskość Boga, który nigdy nas nie opuszcza, nawet w chwilach trudnych” – powiedział Franciszek.

„Przez wstawiennictwo dwojga indyjskich świętych pochodzących z Kerali, wielkiej ziemi wiary oraz powołań kapłańskich i zakonnych, niech Pan udzieli dzielnemu Kościołowi w Indiach nowego misyjnego bodźca, aby inspirując się ich przykładem zgody i pojednania, chrześcijanie Indii kroczyli nadal drogą solidarności i braterskiego współistnienia” – dodał Papież.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.