Franciszek jest gotowy odwiedzić Serbię

Stolica Apostolska w pełni popiera integrację Serbii z Unią Europejską, przyznając zarazem, że stopień tej integracji powinien zależeć od samej Serbii.

Mówiło tym katolicki arcybiskup Belgradu Stanislav Hoczevar. W noworocznym wywiadzie dla agencji Tanjug zaznaczył on, że Zachodnie Bałkany nie mają przyszłości bez Europy. Zapewnił również, że Franciszek jest gotowy odwiedzić Serbię i spotkać się z prawosławnym patriarchą Ireneuszem.

Zdaniem katolickiego hierarchy relacje z Cerkwią prawosławną są dobre, choć wciąż trzeba je zacieśniać poprzez regularną współpracę. Jej przykładem była pomoc udzielana ofiarom powodzi, która w maju ubiegłego roku nawiedziła Serbię. Było to tragiczne wydarzenie, zginęło ponad 50 osób, ale wzbudziło ono wielką falę solidarności – przyznaje katolicki arcybiskup Belgradu. Caritas przeznaczyła na pomoc powodzianom ponad 2 mln euro i nawiązała bliskie relacje z prawosławnymi strukturami na terenach dotkniętych kataklizmem.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.