Metropolita Hilarion w Watykanie

Dziś został przyjęty przez Franciszka, a wczoraj spotkał się z Benedyktem XVI.

W Watykanie gości Metropolita Hilarion Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. Dziś został przyjęty przez Franciszka, a wczoraj spotkał się z Benedyktem XVI.

Komunikat prasowy Patriarchatu szczegółowo informuje o wizycie u Papieża Seniora. Metropolita Hilarion przekazał mu w imieniu własnym i patriarchy Cyryla serdeczne życzenia z okazji przypadających w tym roku 90. urodzin. Prawosławny dostojnik opowiedział mu również o ubiegłorocznym spotkaniu Patriarchy z Papieżem Franciszkiem na Kubie oraz o różnych aspektach katolicko-prawosławnej współpracy.

Benedykt XVI pytał się o odrodzenie wiary w Rosji. Metropolita Hilarion przedstawił też Papieżowi Seniorowi rosyjską edycję jego książki „Duch liturgii”, przygotowaną przez wydawnictwo patriarchatu. Benedykt XVI wyraził nadzieję, że książka ta pomoże prawosławnym w lepszym rozumieniu liturgii.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.