Premier wzywa do zaprzestania przemocy

Po niedawnych atakach na szkołę katolicką w stolicy Indii - Delhi, premier Narenda Modi wezwał do zaprzestania przemocy wobec chrześcijan i obiektów kościelnych

 Jak poinformowała 14 lutego gazeta "Times of India", premier nakazał szefowi policji w Delhi, aby w sposób zdecydowany przeciwdziałał atakom na obiekty Kościoła katolickiego. Wczoraj rano w stolicy Indii dokonano włamania do szkoły katolickiej.

Według hinduskiej gazety premier Modi zażądał też  bezzwłocznego dochodzenia w przypadkach wandalizmu. Po spotkaniu z premierem szef policji B.S.Bassi powiedział indyjskim mediom, że zostaną wzmocnione środki bezpieczeństwa wokół kościołów, a "sprawa zostanie potraktowana bardzo poważnie". Dodał, że szef rządu prosił policję, aby ta nie dopuszczała do powtórzenia się podobnych przypadków.

Włamanie do szkoły 13 lutego było już szóstym przypadkiem wandalizmu wobec obiektów należących do Kościoła katolickiego na przestrzeni ostatnich tygodni. Wcześniej celem ataków były kościoły. Sprawców w żadnym z tych przypadków nie wykryto. Przypuszcza się, że w regionie Delhi należy ich szukać w kręgach skrajnie prawicowych organizacji hinduistycznych.

Modi i jego nacjonalistyczna Bharatiya Janata Party (BJP) - Indyjska Partia Ludowa, wygrali przed rokiem wybory parlamentarne. Od tego czasu BJP i pokrewne organizacje hinduistyczne nasiliły w wielu częściach kraju ataki przeciwko mniejszościom religijnym, zwłaszcza przeciwko chrześcijanom i muzułmanom.

W przeprowadzonych 10 lutego wyborach do stanowych władz lokalnych BJP poniosła porażkę. Uzyskała jedynie trzy spośród 70 miejsc w parlamencie. Pozostałych 67 miejsc przypadło "Partii Zwykłego Człowieka” (Aam Admi Party – AAP), na czele której stoi znany działacz antykorupcyjny Arvind Kejriwal. W swoim programie wyborczym podkreślał on większe zaangażowanie jego ugrupowania w sprawę dobrego współżycia między religiami.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama