Hinduistyczni ekstremiści atakują chrześcijan

Sześć osób zostało aresztowanych w centralnej części Indii w związku z atakami na tamtejsze kościoły, przez skrajne skrzydło hinduistycznych aktywistów.

W ostatnim czasie w stanie Chattisgarh doszło do serii ataków na małe wspólnoty chrześcijańskie. Ofiarami są często ludzie ubodzy, mieszkańcy okolicznych społeczności. "Ludzie  żyją w strachu, wobec narastającej kampanii nienawiści. Są siłą przymuszani do zmiany wiary" - słyszymy w reportażu BBC "The growing insecurity in India's Christian community"

W grudniu hinduistyczni ekstremiści spalili kościół katolicki w stolicy Nowe Delhi. Spłonęła wtedy świątynia i wiele egzemplarzy Biblii. Po tamtych wydarzeniach premier Narendra Modi wezwał do poszanowania wszystkich religii na terenie kraju.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.