Syria: chrześcijanie czekają na koniec pasji

Jesteśmy na drodze krzyżowej - mówią syryjscy chrześcijanie.

Dramatycznie przebiegają święta wielkanocne w krajach, gdzie chrześcijanie są prześladowani. W Syrii wyznawcy Chrystusa są w pełni świadomi, że mają udział w męce swego Pana. Chcą przy tym mieć nadzieję, że ich droga krzyżowa dobiega już końca – mówi nuncjusz w Damaszku, abp Mario Zenari.

„Jak wiadomo, Syria weszła w piąty rok wojny – powiedział Radiu Watykańskiemu papieski dyplomata. – Jesteśmy na drodze krzyżowej. Najbardziej ciąży nam to, że nie wiemy, na jakim etapie tej drogi jesteśmy. Mamy nadzieję, że to już ostatnia stacja, która poprzedza przełom zmartwychwstania. A może jesteśmy dopiero gdzieś przy piątej stacji? Ta niepewność bardzo nam ciąży, negatywnie wpływa na jakość codziennego życia. Wciąż nie widzimy końca naszych cierpień. Miejscowi chrześcijanie bardzo umocnili się w wierze, nawet jeśli wielu z nich zdecydowało się na emigrację. Jednak ci, którzy pozostali, odznaczają się naprawdę silną wiarą, często można ich zobaczyć w kościele, uczestniczą w liturgiach Wielkiego Tygodnia, błagając Boga o dar pokoju i pojednania”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.