W Wiśle uwielbią Pana już dziś!

W amfiteatrze w Wiśle we wtorek o 19.00 rozpocznie się drugi ekumeniczny Wieczór Uwielbienia. To będzie kontynuacja rozpoczętej w maju nowej ekumenicznej inicjatywy przedstawicieli wiślańskich wspólnot chrześcijan różnych wyznań.

Spotkania odwołują się do tradycji organizowanych tu już dwukrotnie międzynarodowych Festiwali Życia, które były okazją do wspólnej modlitwy chrześcijan różnych wyznań. Tamte wydarzenia obejmowały podejmowane wspólnie działania kulturalne, sportowe, charytatywne, a przygotowaniom do nich towarzyszyła modlitwa odbywająca się za każdym razem w innej parafii.

Do niej nawiązywać będą comiesięczne Wieczory Uwielbienia, organizowane wspólnie przez wiślańskie parafie rzymskokatolickie, ewangelicko-augsburskie, zbory zielonoświątkowe i Kościół batystów.

W sezonie letnim, od maja do października - zawsze w trzeci wtorek miesiąca o 19.00 - takie spotkania będą się odbywały w wiślańskim amfiteatrze. Później będą organizowane w różnych świątyniach chrześcijańskich w Wiśle.

Pierwszy Wieczór Uwielbienia poprowadziła Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody z zespołem Tehillah   Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Pierwszy Wieczór Uwielbienia poprowadziła Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody z zespołem Tehillah
- Pierwszy wieczór ekumenicznego uwielbienia odbył się we wtorek 19 maja. Modlitwę poprowadziła katolicka wspólnota: Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody wraz z zespołem Tehillah. W programie znalazła się też projekcja filmu o miłosierdziu - mówi ks. Jan Froelich, proboszcz parafii katolickiej w Wiśle-Głębcach i współtwórca  nowego ekumenicznego dzieła. - Chcemy razem zaprosić do uwielbienia Pana Jezusa - i to zaproszenie kierujemy bardzo szeroko, spotykając się w otwartym dla wszystkich amfiteatrze w środku miasta.

Czerwcową modlitwę poprowadzi wspólnota Zboru Zielonoświątkowego z Wisły-Nowej Osady.

Kolejne wieczory zaplanowane są: 16 czerwca, 21 lipca, 18 sierpnia, 15 września i 20 października 2015 r.

«« | « | 1 | » | »»