Syria: Coraz więcej chrześcijan ucieka

Trzy razy w tygodniu z Damaszku wyjeżdża autokar z chrześcijanami pragnącymi dotrzeć do Europy. Większość z nich to ludzie młodzi.

Liczba syryjskich wyznawców Chrystusa decydujących się na niebezpieczną przeprawę przez Morze Śródziemne wzrosła w ostatnim czasie o 30 proc. Dane te publikuje papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przypomina ono zarazem, że cena za podróż ku nowemu życiu zaczyna się od 2,5 tys. dolarów.

Z szacunkowych danych wynika, że Syryjczycy są najliczniejszą nacją docierającą w ostatnich miesiącach na wybrzeże Europy. Migranci podkreślają, że pierwszymi motywami skłaniającymi ich do ucieczki jest trwający już piąty rok krwawy konflikt zbrojny i przybierające na sile prześladowania religijne. Pomoc Kościołowi w Potrzebie alarmuje, że rosnąca emigracja może doprowadzić do tego, że w Syrii wkrótce nie będzie chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYRIA

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.