Ateny: konferencja międzyreligijna

O ochronie praw chrześcijan i konieczności położenia kresu ich prześladowaniom na Bliskim Wschodzie mówiono w czasie międzyreligijnej konferencji w Atenach.

Spotkanie zostało zorganizowane przez patriarchat ekumeniczny Konstantynopola, Centrum Dialogu Międzyreligijnego i Międzykulturowego Króla Abdullaha w Wiedniu oraz papieską Radę ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Wskazano m.in., że warunkiem budowania pokojowej przyszłości jest dialog i szerzenie porozumienia między religiami. Podkreślono, że chrześcijanie muszą być traktowani jako pełnoprawni obywatele tych ziem, a co za tym idzie także chronieni. Uczestnicy ateńskiego spotkania zaapelowali też do wspólnoty międzynarodowej o większą wrażliwość na los mieszkańców Bliskiego Wschodu i podjęcie bardziej konkretnych kroków na rzecz przywrócenia pokoju i budowania pojednania.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.