Gdzie są islamscy liderzy?

Abp Paul Gallagher po zamachach: niech muzułmanie potępią terroryzm w imię religii.

W obecnej walce z terroryzmem szczególna odpowiedzialność spoczywa na muzułmańskich liderach religijnych, którzy jednoznacznie muszą potępić wykorzystywanie religii do usprawiedliwiania przemocy. Wskazuje na to abp Paul Gallagher, będący w Watykanie odpowiednikiem ministra spraw zagranicznych.

Przypomina on jednocześnie, że Stolica Apostolska zawsze opowiada się za „dialogiem i negocjacjami”, jednak, jak mówi, trudno je prowadzić z kimś takim, jak przedstawiciele Państwa Islamskiego – nieszanujący nikogo, nieuznający godności drugiej strony i szerzący fundamentalizm.

Zamachy w Paryżu abp Gallagher nazywa zbrodnią nie do usprawiedliwienia. Wskazuje, że cały świat powinien zjednoczyć swe wysiłki i wszelkie możliwe środki w walce z terroryzmem. Ta odpowiedzialność nie spoczywa jedynie na politykach, ale również na przywódcach religijnych. Papież Franciszek przypomina, że z powodu „trzeciej wojny światowej w kawałkach” w wielu krajach ludzie cierpią i opłakują swych bliskich.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Fryderyk
  20.11.2015 12:15
  W środę w swoim cotygodniowym felietonie x. Piotr B. poruszył ten temat. Powiedział o tym, że różne środowiska muzułmańskie potępiają akty terroru, ale na tym się kończy. Zadał retoryczne pytanie dlaczego problemu terroryzmu nie starają się skutecznie rozwiązać we własnym środowisku, by uwiarygodnić te akty potępienia. I ja się z księdzem zgadzam. Nikt inny jak środowiska "pokojowo" nastawionych muzułmanów nie zna lepiej ich muzułmańskiego środowiska, znają doskonale język a nawet indywidualne zachowania ziomków. Moim zdaniem dzieje się tak dlatego z kilku powodów. Po pierwsze strach przed odwetem dżihadystów traktujących tych, którzy pomagają ich złapać jako zdrajców. Po drugie dla świętego spokoju. A po trzecie nie wiem, czy deklaracje potępienia są rzeczywiście szczere, moim zdaniem nie są. Wszak doktryna polityczna islamu zwana religią zakłada zawładnięcie światem.
 • august2
  24.11.2015 22:40
  http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan
  Morey "ISLAMSKA INWAZJA. Konfrontacja najbardziej rozprzestrzeniającej się religii świata.
  http://apologetyka.com/swiatopoglad/islam/ksiazki/inwazja/wprowadzenie
  Film dokumentalny: Religia Islamu (polski http://youtu.be/YKfvDuECXfQ
  Co powinniśmy wiedzieć o islamie - Islam - religia szatana - tolerancja
  http://youtu.be/vlCAp6GuHnE
  BRUTALNA PRAWDA: CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST ISLAM?: http://youtu.be/8YpTR51zArc
  Religie - ISLAM - O czym powiniśmy wiedzieć.
  http://youtu.be/4_-fDR0hICA
  naukowe i rzetelne
  DRASTYCZNA PRAWDA: Umiarkowany islam
  http://youtu.be/sCjrb_Wfl1Y?list=PLbsa2274J_IDhKkKZUUnb5YRQUcSsVXku
  Duchowny Zakaria Boutros o prawdziwym islamie
  http://youtu.be/QVZPl8UoQG0
  Jak działa islam: Trzy etapy dżihadu islamskiego + DODATEK na końcu!
  http://youtu.be/eGgR6wp4Hg8?list=UU_V3kyPW6M7C5M7UmhGMKcA
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.