Moskwa: ks. Czaplin w sprawie tzw. ruchu LGBT

Ks. Wsiewołod Czaplin przewodniczący synodalnego Wydziału [z] Patriarchatu Moskiewskiego ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem wezwał do przeciwstawienia się wpływom organizacji LGBT. Dążą one, jak się wyraził, do zniszczenia moralności oraz do zmniejszenia populacji świata.

Ks. Wsiewołod Czaplin podkreślił, że Rosja potrzebuje nie zmniejszenia, ale wzrostu demograficznego. Jego zdaniem działają tutaj organizacje skupione w tzw. ruchu LGBT, opierające się na pseudonaukowych ideologiach, a nastawione na zwalczanie tradycyjnych wartości, rodziny, na propagowanie aborcji, nowych związków podszywających się pod rodzinę, próbujących w szkołach wprowadzać swoiście rozumiane wychowanie seksualne. Owe organizacje, otwarcie działające w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, obecnie swoją działalność przykrywają hasłami o przeciwstawianiu się przemocy w rodzinie. Według ks. Czaplina te hasła nie mają usprawiedliwienia w rzeczywistości, gdyż rodzina nie jest, jak się propagatorom LGBT wydaje, miejscem szczególnie nasilonej przemocy. Oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego wezwał do zdecydowanego przeciwstawienia się tym organizacjom, wskazując na ich pseudonaukową argumentację, mającą korzenie w ideologii marksistowskiej lub okultyzmie, a szkodzącą społeczeństwu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.