Kary dla urzędników nieuczciwych dla chrześcijan

Urzędnicy ułatwiający w Iraku przywłaszczanie sobie należących do chrześcijan domów i terenów będą surowo karani zawieszeniem w funkcjach czy nawet zwolnieniem – zapowiedział tamtejszy minister sprawiedliwości Haider Zamili.

Potwierdził on, że takie oszustwa na szkodę wyznawców Chrystusa rzeczywiście miały miejsce. Oprócz kar dla skorumpowanych polityków irackie władze wprowadziły też nowe przepisy, zapewniające w przypadku zakupu nieruchomości stwierdzenie, że dotychczasowy właściciel naprawdę wyraził zgodę na sprzedaż.

Na przywłaszczanie sobie chrześcijańskich własności przy współudziale przekupionych łapówkami urzędników już przed dwoma laty zwrócił uwagę poseł do parlamentu Iraku Imad Youkhana z partii Asyryjski Ruch Demokratyczny. Przytoczył on wówczas szereg takich przypadków z irackiej prowincji Niniwy. Doszło do nich jeszcze przed jej zajęciem przez tzw. „Państwo Islamskie”.

Te nielegalne poczynania ułatwione były faktem, że wielu właścicieli już od lat przebywało na emigracji. Wspomniany chrześcijański polityk apelował wówczas do współwyznawców przebywających poza krajem, by sprawdzili urzędowy stan pozostawionych w ojczyźnie nieruchomości i potwierdzili swe prawa do nich, korzystając w tym celu również z pośrednictwa irackich ambasad. Wezwał on także islamskie władze religijne, by wydały fatwę potępiającą podstępne wywłaszczanie irackich wyznawców Chrystusa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.