Chrześcijanie z Kurdystanu otrzymają dary od papieża

Przekaże je ordynariusz włoskiej diecezji Carpi koło Bolonii, bp Francesco Cavina.

Bp Cavina uda się do Irbilu w dniach 1-4 kwietnia z delegacją włoskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Kiedy Papież dowiedział się o tych planach, zaraz zadzwonił do bp. Caviny z prośbą o przewiezienie darów. Są to paramenty liturgiczne oraz pomoc finansowa wysokości 100 tys. euro.

Franciszek przekazał też ordynariuszowi Carpi list, w którym pochwala inicjatywę podróży do Iraku, podjętą przez tę organizację. Stale niesie ona pomoc chrześcijanom w potrzebie zarówno tam, jak i w wielu innych krajach. Ojciec Święty podkreśla, że jest to wyrazem przyjaźni i kościelnej komunii. Zachęca, by nie zapominać o świadectwie prześladowanych za wiarę w Chrystusa, którzy uczą nas czerpać siły z Jego Misterium Paschalnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.