Rosja: zmniejszyła się liczba aborcji

Patriarcha Cyryl niejednokrotnie występował w Dumie Państwowej i Radzie Federacji przeciw aborcjom opłacanym z budżetu państwa.

W ostatnich pięciu latach liczba aborcji w Rosji obniżyła się o jedną czwartą. Było to możliwe dzięki prowadzeniu poradnictwa dla kobiet w ciąży – poinformowała tamtejsza minister zdrowia.

Weronika Skworcowa podkreśliła, że wsparcie psychologicznego dla kobiet w ciąży przez prowadzenie poradnictwa, zorganizowanie poradni, jak tu się określa, „przedaborcyjnych” w gabinetach ginekologicznych i oddziałach położniczych wpłynęło na zmniejszenie liczby aborcji o 8 proc. w ciągu poprzedniego roku. W ten sposób urodziło się 67 tys. dzieci przeznaczonych wcześniej na zabicie przez aborcję. W ostatnich latach liczba aborcji zmniejszyła się o 24,5 proc.

Wcześniej niejednokrotnie przeciw aborcjom, i to opłacanym z budżetu państwa, występował w Dumie Państwowej i Radzie Federacji zaniepokojony sytuacją demograficzną Rosji patriarcha Cyryl. Wspierali go również inni hierarchowie prawosławni, przeciwni sprowadzaniu aborcji do indywidualnej decyzji matki jako jej sprawy prywatnej. Podkreślali oni, że nie jest sprawą prywatną matki, kiedy zabija się niewinne, nie mogące się bronić dziecko, naruszając tym samym jego prawo do życia.

Wielu działaczy obrony życia nienarodzonych zwracało uwagę na nierzetelność oficjalnych danych dotyczących liczby aborcji w Rosji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.