Prawosławni parlamentarzyści bronią bliskowschodnich chrześcijan

W Salonikach w Grecji obraduje zgromadzenie przedstawicieli parlamentów krajów prawosławnych. Przewodniczący rosyjskiej Dumy Siergiej Naryszkin wezwał tam do obrony prześladowanych chrześcijan Bliskiego Wschodu.

Siergiej Naryszkin podkreślił, że w różnych częściach globu, a szczególnie na Bliskim Wschodzie, chrześcijanie są okrutnie prześladowani, oddając życie za wiarę. Wezwał obradujących w Salonikach parlamentarzystów do zdecydowanych działań w ich obronie na forum międzynarodowym.

Zaznaczył, że nie wystarczy tylko mówić, jak pomagać uchodźcom, ale należy wskazać na przyczyny ich obecnej sytuacji, a zwłaszcza na nieodpowiedzialną politykę krajów zachodnich, które chcąc obalać niewygodne im reżimy doprowadziły do  chaosu i rozpadu państw, prowokując narastanie bezprawia i terroryzmu na ich terytoriach.

„Należy sprzeciwiać się tym barbarzyńcom XXI wieku, którzy bestialsko mordują ludzi i niszczą pamiątki światowej kultury starożytnej pod pozorem wierności zasadom islamu, z którym ich działania nie mają nic wspólnego" – podsumował swoje wystąpienie przewodniczący rosyjskiej Dumy.

«« | « | 1 | » | »»