Liderzy Kościoła przeciw dyskryminacji

Chodzi o pogwałcenie przez kanadyjski rząd Karty Praw i Swobód, która gwarantuje wolność wyznania i przekonań.

Ponad osiemdziesięciu liderów organizacji związanych z Kościołem wystąpiło przeciwko dyskryminacji jaka spotyka chrześcijan ze strony kanadyjskich władz. Chodzi o ustanowione niedawno prawo odbierające przedsiębiorcom dofinansowania na prace wakacyjne dla uczniów, jeżeli nie wspierają aktywnie aborcji, związków homoseksualnych i ideologii gender. 

Przewodniczący konferencji kanadyjskiego episkopatu, kard. Thomas Collins, podczas zwołanej specjalnie w tym celu konferencji prasowej, zwrócił uwagę na pogwałcenie przez rząd Karty Praw i Swobód, która gwarantuje wolność wyznania i przekonań. Jest to wysoce niepokojące, że wszyscy są zmuszani do podpisania się pod jednym, szczególnym zestawem wartości, narzuconym przez rząd –– mówił kard. Collins i dodał, że fundamentalne wolności zapewnione w Karcie muszą być szanowane i akceptowane w prawie, przepisach i polityce.

Pomimo licznych protestów wydaje się, że rząd Kanady nie zamierza wycofać sie z ustawy.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL