Luterański biskup Mieczysław Cieślar zginął w wypadku

Zastępca biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, biskup Mieczysław Cieślar zginął w nocy z niedzieli na poniedziałek w wypadku samochodowym w Rogowie pod Łodzią - poinformował w poniedziałek rzecznik Kościoła Jerzy Sojka.

Duchowny wracał z Warszawy, gdzie uczestniczył w sobotnich uroczystościach żałobnych upamiętniających ofiary katastrofy pod Smoleńskiem. W niedzielę biskup Cieślar odprawił nabożeństwo w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie. Zastępował tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej księdza Adama Pilcha, który był proboszczem tej parafii.

"Po nabożeństwie miał sporo zajęć i ostatecznie bardzo późno wyjechał z Warszawy do Łodzi. Nie znam żadnych szczegółów wypadku" - powiedział Jerzy Sojka.

Biskup Mieczysław Cieślar urodził się 28 marca 1950 roku w Wiśle. Ordynowany został 2 września 1973 roku, a konsekrowany na biskupa 1 maja 1996 roku. W 1996 roku został biskupem Diecezji Warszawskiej i proboszczem parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi. Był również zastępcą biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • agnieszka
  19.04.2010 15:36
  Nie mogę w to uwierzyć! Biskup Mieczysław...to był wspaniały człowiek, przez dwa lata uczył mnie Nowego testamentu, Jego ciepło i miłość sprawiały, że chciałam być na wszystkich wykładach. Człowiek opowiadający mi o Jezusie w tak wspanialy sposób! Mówił o tym abyśmy w różnych wyznaniach widzieli Boga i to co nas łaczy a nie to co dzieli!Trudno mi uwierzyć, wiem, że Boga nie pyta się dlaczego, ale tak trudno... Jezus Jest Panem i To On rządzi wszystkim. Skoro powiedział że ma wrócić do Ojca... (*)
 • siostra
  19.04.2010 15:48
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
  - tak wiele śmierci w tym czasie...
  serdeczne wyrazy współczucia dla Braci i Sióstr z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
 • obiektywny
  19.04.2010 19:41

  Serdeczne wyrazy współczucia. To był wspaniały ksiądz - prawdziwy przyjaciel ludzi. Ogromna strata dla Kościoła Ewangelickiego i Polski.

 • Monika
  19.04.2010 20:54
  Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.
  Już wystarczy tych śmierci........
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.