Rozpoczęła się wizyta abp. Hilariona

Rozpoczęła się wizyta w Polsce abp. Hilariona, przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego. Jednym z punktów programu jego wizyty będą jutrzejsze rozmowy z przedstawicielami Episkopatu Polski.

Jak poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch rozmowy dotyczyć będą kwestii pojednania polsko-rosyjskiego. Trwają również prace nad wspólnym dokumentem obu Kościołów: katolickiego i prawosławnego.

- Pewne projekty przygotowały obie strony, z tego trzeba zrobić projekt wspólny. Punktem docelowym jest pojednanie obydwu narodów - powiedział ks. Kloch.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski nie potrafił powiedzieć czy uda się przyjąć wspólny list już podczas jutrzejszego spotkania czy dopiero w ramach następnych rund rozmów przedstawicieli Episkopatu Polski i Patriarchatu Moskiewskiego.

- Teraz pozostała kwestia: jak szybko z dwóch projektów uda się stworzyć wspólny tekst.

BP KEP Ks. Józef Kloch przed spotkaniem delegacji Kościoła katolickiego w Polsce i Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego


W programie wizyty metropolity Hilariona zaplanowano także na dzisiaj spotkanie z metropolitą Sawą, zwierzchnikiem Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. O godz. 16.00 weźmie on udział w prezentacji książki patriarchy Moskwy i Wszechrusi Cyryla pod tytułem “Wolność i odpowiedzialność: w poszukiwaniu harmonii”. Prezentacja odbędzie się w Centrum Luterańskim w Warszawie przy ul. Miodowej.

Po rozmowach z przedstawicielami polskiego Episkopatu, w czwartek o godz. 14.00 przewidziana jest konferencja prasowa w Sekretariacie Episkopatu Polski.

Poprzednie spotkanie z delegacją Patriarchatu Moskiewskiego - ale bez udziału metropolity Hilariona, który nie dojechał z przyczyn komunikacyjnych - miało miejsce w Warszawie 26 lutego br.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama