Dialog i współpraca

Dialog i współpraca – to dwa kluczowe słowa zawarte w przesłaniu gratulacyjnym patriarchatu moskiewskiego do abp. Kurta Kocha, nowego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Metropolita Hilarion, kierujący w patriarchacie wydziałem zewnętrznych kontaktów kościelnych, przypomina „ważną rolę”, jaką od półwiecza pełni watykańska dykasteria w „wyznaczaniu dróg dialogu między Kościołem rzymskokatolickim a innymi Kościołami i wspólnotami chrześcijańskimi”. Prawosławny hierarcha podkreśla zarazem „konstruktywny rozwój relacji” z rosyjską Cerkwią, jaki dokonał się na przestrzeni lat, licząc zarazem na „nowe perspektywy obopólnej współpracy”. Metropolita Hilarion wyraża też uznanie dla duszpasterskich i teologicznych dokonań abp. Kocha, także w dziedzinie ekumenicznej, co może być pomocne w jego nowej misji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.