Nie żyje seminarzysta porwany w Nigerii

Jak podaje stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, młody seminarzysta Michael, porwany na początku stycznia przez bandytów w stanie Kaduna, został zamordowany. Jego ciało rozpoznał rektor seminarium. Pozostali trzej klerycy uprowadzeni wraz z nim zostali uwolnieni w poprzednich dniach.

Abp Augustine Akubeze z Benin City, przewodniczący episkopatu Nigerii, alarmował w piątek o poważnym niebezpieczeństwie w całym kraju, jakiego dotąd nie było. Wszystkie seminaria w Nigerii mają mury ochronne, nie są one jednak wystarczającym zabezpieczeniem przed atakami ze strony ektremistów islamskich z Boko Haram, którzy – według raportów ONZ – od 2009 roku zamordowali ponad 35 tys. osób.

„Nie wszystkie obiekty mają kamery bezpieczeństwa” – zauważa hieracha, i dodał, że „jeśli wszystkie seminaria, klasztory i domy zamieszkiwane przez księży i  zakonników posiadałyby kamery, możnaby przynajmniej schwytać niektórych terrorystów. Niestety zasoby Kościoła w tym względzie są skromne, ponieważ parafie często są zmuszone płacić za ochronę policji podczas niedzielnych Mszy”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.