Agresywny ateizm na Wyspach

W Wielkiej Brytanii dochodzi do głosu agresywny ateizm – uważa były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kardynał Walter Kasper. Hierarcha weźmie udział w zbiżającej się pielgrzymce Benedykta XVI na Wyspy Brytyjskie.

Na kilka dni przed podróżą papieża do Anglii i Szkocji niemiecki kardynał wskazał na przypadek pracownicy linii lotniczych British Airways, której groziło zwolnienie z pracy za noszenie krzyżyka na szyi.

Odnosząc się do złożonych relacji anglikańsko-katolickich, kard. Kasper podkreślił wolę papieża kontynuacji „trudnego dialogu” między obu Kościołami.

Hierarcha nawiązał też do planowanej na 19 września beatyfikacji kard. Johna Henry'ego Newmana – żyjącego w XIX wieku konwertyty, który przeszedł z anglikanizmu na katolicyzm. Podkreślił, że będzie to wielkie wydarzenie nie tylko dla Kościoła, ale „całej kultury anglosaskiej”. Zaznaczył jednak, iż akt ten nie będzie miał wpływu na relacje ekumeniczne.

Kard. Kasper będzie towarzyszył Benedyktowi XVI w jego podróży do Anglii i Szkocji w dniach 16-19 września, w trakcje której papież odwiedzi Edynburg, Glasgow, Londyn i Birmingham.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.