Nie zawieść chrześcijan na Bliskim Wschodzie

Na kilka dni przed rozpoczęciem w Watykanie Synodu Biskupów o Bliskim Wschodzie ormiańscy katolicy zwołali w Rzymie własny synod, aby ocenić sytuację swych wiernych w różnych regionach świata

Ormianie chcą przedstawić w Watykanie wspólne stanowisko. „Mamy nadzieję, że Synod Biskupów o Bliskim Wschodzie nie zawiedzie nadziei, które pokładają w nim tamtejsi chrześcijanie” – powiedział Radiu Watykańskiemu podsekretarz ormiańskiego synodu o. Mikael Mouradian. Przypomniał on, że chrześcijanie na co dzień doświadczają tam ogromnych trudności i dyskryminacji, które zmuszają ich do porzucenia swej ojczyzny. Pragniemy, aby to ogólnokościelne spotkanie otworzyło prawdziwy dialog z innymi religiami na temat praw i wolności chrześcijan w tym regionie – stwierdził ormiański duchownego.

8 października w Papieskim Kolegium Ormiańskim gościć będzie kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. Będzie tam przewodniczył międzykościelnej modlitwie o powodzenie watykańskiego Synodu Biskupów dla Bliskiego Wschodu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama