Ufnie patrzą w przyszłość

Egipski Kościół koptyjski pochwalił młodzież, której „biała” rewolucja z 25 stycznia „otwiera drogę do utworzenia rządu cywilnego i demokratycznego w tym kraju”. Stwierdzenie to znajduje się w komunikacie opublikowanym na zakończenie spotkania koptyjskiego papieża, Szenudy III z przedstawicielami Synodu Biskupów.

Kościół koptyjski wystosował kondolencje rodzinom ofiar, które straciły życie podczas niedawnych protestów i wyraził uznanie dla roli wojska w chronieniu ojczyzny. Kościół popiera decyzję egipskiej Rady Najwyższej Sił Zbrojnych o rozwiązaniu parlamentu i kontynuowaniu wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa oraz walki z korupcją, bezrobociem i chaosem. Od początku zamieszek Kościół koptyjski nie wyraził swojego poparcia dla manifestacji na placu Tahrir, obierając rolę bardziej dyskretną. Należy do niego około 10 proc. mieszkańców Egiptu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, KOPTOWIE

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.