Zakonnice ukarane za popieranie rosyjskiej agresji

Za wspieranie nie tylko militarne, ale i organizowanie pomocy finansowej.

Władze miasta Winchester w Anglii zabroniły prawosławnemu klasztorowi św. Elżbiety z Mińska udziału w tegorocznym jarmarku bożonarodzeniowym. Powodem jest poparcie zakonnic dla wojny Rosji z Ukrainą.

Zakazując białoruskiemu klasztorowi udziału w świątecznej imprezie Rada Miasta Winchester zareagowała na apele organizacji społecznych, które nawoływały do zaprzestania współpracy z mińskimi zakonnicami z powodu ich poparcia udzielanego agresorowi.

Położony w Nawinkach pod Mińskiem klasztor św. Elżbiety wspiera agresję Kremla na Ukrainę nie tylko propagandowo, ale także uczestniczy w finansowaniu zakupu wyposażenia dla rosyjskiej armii oraz zbiera pieniądze na potrzeby tzw. „pospolitego ruszenia” z separatystycznych tzw. republik w Donbasie – przypominają aktywiści białoruskiej inicjatywy Wizja Chrześcijańska (Chryścijańskaja Wizija) na swoim kanale w Telegramie.

Jarmark bożonarodzeniowy w Winchester – pierwszej historycznej stolicy Anglii – jest jedną z największych takich imprez w Wielkiej Brytanii. Co roku odwiedza go ponad 350 tys. osób.

«« | « | 1 | » | »»