Grecja w modlitwie za grzechy państwa

Za grzechy państwa, które doprowadziło do głębokiego kryzysu ekonomicznego w Grecji przeprosił Boga prawosławny metropolita Tessalonik. Anthimos w transmitowanej przez telewizję modlitwie wyraził nadzieję, że tylko Bóg może ocalić kraj przed górami długów, które pozostają do spłacenia.

W jego przekonaniu kryzys związany jest z grzechem Grecji jako państwa i jako narodu, nie potrafiącego zarządzać odpowiednio gospodarką i pożyczonymi pieniędzmi. „Błagamy o Twoje miłosierdzie i dalszą opiekę nad Grecją” – modlił się prawosławny metropolita Tessalonik.

Greccy politycy przez lata powiększali deficyt budżetowy, doprowadzając kraj do obecnego kryzysu społeczno-ekonomicznego. A do spłacenia pozostaje im astronomiczna kwota ponad 350 mld euro. By ratować finanse publiczne, konieczne są nowe kredyty i dodatkowe środki z Unii Europejskiej. W zamian jednak europolitycy domagają się drastycznych reform społecznych, na które żyjący od kilkunastu lat na zagranicznych kredytach Grecy nie chcą się zgodzić.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.