Błogosławieństwo za 40 euro

Ks. Jürgen Fliege, emerytowany duchowny ewangelicki znany z programów telewizyjnych, w tym autorskiego talk show, zainteresował się ezoteryką i reklamuje na swojej stronie tzw. „Esencję Fliegego”.

95 ml cieczy kosztuje niespełna 40 euro. – Modliłem się nad nią jak nad wodą święconą. Wciąż wkładałem swoje ręce, aby przelać na esencję pocieszenie i moc. Ma być błogosławieństwem – pisze Fliege.

Ewangelickie organizacje zajmujące się na co dzień monitorowaniem sekt działających w Niemczech, ostrzegają przed pastorem Fliege. – To dobry sposób na interes i szarlataństwo – powiedziała agencji informacyjnej idea Ursula Caberta z Hamburga, prowadząca „Czarną Księgę Ezoteryki”.

Fliege, który już dawno porzucił służbę Kościołowi, organizuje od kilku lat jesienny festyn w Wörishofener, na który zaprasza półświatek ezoteryki. Bulwarówka 'Bild am Sonntag' napisała, że Fliege współpracuje również z osobami związanymi z sektą scjentologów, która w Niemczech obserwowana jest przez Federalny Urząd Ochrony Konstytucji.
 
***
 
  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.