Ewangelizacyjny flash mob

Przypadające 31 października Święto Reformacji niemieccy ewangelicy zaakcentują m.in. spektakularną akcją typu flash mob.

W najbliższy poniedziałek - o godzinie 15:17 - z dachów i wież protestanckich kościołów oraz z balkonów miejskich ratuszy w całych Niemczech, sfruną na ziemię tysiące papierowych samolocików z biblijnymi wersami i cytatami.

31 października 1517 roku Marcin Luter miał przybić do drzwi katedry w Wittenberdze swe 95 tez - stąd godzina 15:17. Ale skąd pomysł z samolotami i flash mobem?

Jak pisze Anne Kampf na łamach Evangelisch.de, inspiracją były słowa Chrystusa "Co mówię wam w ciemnościach, powtarzajcie jawnie, a co usłyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach" (Mt 10, 27). Tak więc uczniowie oraz tegoroczni konfirmowani właśnie w ten osobliwy sposób - z dachów i balkonów - będą dzielić się z innymi ludźmi Słowem Bożym.

Nad inicjatywą "Aktion Segensflieger" czuwa pastor Christoph Römhild. Słowo "Segelflieger" oznacza w języku niemieckim szybowiec, "Segen" zaś to błogosławieństwo. Z ich połączenia powstał neologizm, który dał nazwę całej akcji.

Organizatorzy aktywnie promują ją w internetowych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Xing, czy Geistreich.de. Na ostatniej z wymienionych stron można znaleźć szczegółowe informacje w języku niemieckim na temat poniedziałkowej "Aktion Segensflieger".

Na tegoroczne Święto Reformacji przygotowano także specjalną, 32-stronnicową, niemieckojęzyczną broszurę, którą w pdf-ie można przeczytać i pobrać tutaj

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama