Patriarcha Cyryl na Syberii

Zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego odbywa sześciodniową wizytę pastoralną we Wschodniej Syberii w trakcie której odwiedzi Chakasję, Tuwę, Magadan i Irkuck.

Podróż patriarcha rozpoczął od Irkucka, gdzie w Znamieńskim Monasterze sprawował Boską Liturgię. Niedaleko klasztoru znajduje się pomnik upamiętniający admirała Kołczaka, zastrzelonego przez bolszewików na brzegu Angary. Pomnik został postawiony pięć lat temu.

Na trasie podróży patriarchy Cyryla znajdzie się też m. in.  Sajano-Szuszeńska elektrownia wodna (największa zapora w Rosji) w której dwa lata temu doszło do wybuchu w wyniku którego zginęło 75 osób. Miejsce katastrofy upamiętnia postawiona kaplica.

To druga podróż patriarchy Cyryla do wschodnich diecezji. W ubiegłym roku patriarcha odwiedził Kamczatkę, Sachalin i Jakucję.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.