Spotkają się w Ziemi Świętej?

Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl udaje się jutro do Ziemi Świętej, gdzie pozostanie do 14 listopada. W tym samym czasie rozpoczyna się tam pielgrzymka katolickiej archidiecezji moskiewskiej.

Cyryl I z greckoprawosławnym patriarchą Jerozolimy odprawi liturgię w bazylice Zmartwychwstania. Spotka się również z władzami Izraela, Autonomii Palestyńskiej i Królestwa Jordanii.

Rosyjscy katolicy odwiedzać będą wszystkie miejsca ważne dla chrześcijan pod przewodnictwem swojego pasterza abp. Paolo Pezziego. Trudno powiedzieć, czy dojdzie do spotkania rosyjskich prawosławnych i katolików u źródeł wiary chrześcijańskiej. Niemniej jednak zbieżność czasowa obydwu pielgrzymek nadaje im charakter ekumeniczny. Pielgrzymi katoliccy i prawosławni odwiedzać będą miejsca święte dla chrześcijan. Wspólne korzenie wiary łączą jednych i drugich pomimo istniejących obecnie różnic.
 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.