Arabski mufti chce niszczenia kościołów

W obronie chrześcijan w krajach arabskich wystąpił Patriarchat Moskiewski. Tym razem zareagował na oświadczenie najwyższego muftiego Arabii Saudyjskiej Abdula Aziza ben Abdullaha, który wezwał do zniszczenia wszystkich kościołów w krajach nad Zatoką Perską.

W imieniu Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego wypowiedział się szef Wydziału Patriarchatu Moskiewskiego ds. Zarządzania Instytucjami za Granicą, arcybiskup jegoriewski Mark. Stwierdził on, że oświadczenie duchownego muzułmańskiego budzi lęk.

Wskazał, że nad brzegami Zatoki Perskiej zamieszkują nie tylko muzułmanie, ale w ich sąsiedztwie mieszkają również liczni chrześcijanie. Mieszkają obok siebie w pokoju, pracują, wnoszą twórczy wkład w rozwój swoich krajów. Abp Mark wyraził nadzieję, że przywódcy krajów Zatoki Perskiej nie przyjmą nawoływań muzułmańskiego duchownego z Arabii Saudyjskiej i „pozostaną one tylko słowami”.

Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej „Russkije Emiraty” dowiadujemy się, że ben Abdullah wezwał do zniszczenia świątyń niemuzułmańskich w tym regionie po wysunięciu przez członka parlamentu kuwejckiego Osamę al-Munawera propozycji zawierającej projekt zniszczenia wszystkich kościołów w Kuwejcie. Następnie projekt złagodzono i zaproponowano pozostawienie istniejących już świątyń niemuzułmańskich, a jedynie wydanie zakazu budowy nowych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama