Czas nowych wyzwań

Rok 2012 jest obchodzony w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce jako Rok Nowych Wyzwań.

Kończy on trwający kilka ostatnich lat okres, który poświęcono m.in. kościelnej muzyce, ewangelizacji, misji, liturgii, rodzinie, diakonii, młodzieży, czy wychowaniu chrześcijańskiemu.

Hasło biblijne roku 2012 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce brzmi : „[Jezus mówi:] pełnia mej mocy okazuje się w słabości” (2 Kor 12,9). I to właśnie ono ma motywować wiernych do większego zaangażowania się oraz namysłu nad tym, w jaki sposób sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nami współczesność.

Jak przeczytać można na stronach internetowych Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego te wyzwania to przede wszystkim poszukiwanie nowych źródeł energii, wojna z terroryzmem, nierównomierne zaludnienie i dostęp do zasobów, kryzys ekonomiczny oraz  wielokulturowość społeczeństw.

„Wobec tych wyzwań zadajemy pytanie, co możemy zrobić my, zwykli ludzie, członkowie małego Kościoła w Polsce” – czytamy na www.cme.org.pl

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.