Pakistan: chrześcijanie potrzebują wsparcia

„Analfabetyzm i nietolerancja to najważniejsze przyczyny pogarszania się relacji społecznych i wzrostu napięcia między różnymi grupami etnicznymi i religijnymi [w naszym kraju]” – stwierdził doradca pakistańskiego premiera do spraw mniejszości Paul Bhatti.

Opinię tę wyraził on w czasie wizyty w Brukseli, gdzie przybył na zaproszenie organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Wraz z arcybiskupem Karaczi Josephem Couttsem spotkał się również z wysokimi urzędnikami Unii Europejskiej, w tym z jej przewodniczącym Hermannem van Rompuyem.

Bhatti jest katolikiem. Rok temu został zamordowany jego brat Shahbaz, który, jako jedyny chrześcijanin w pakistańskim rządzie, był ministrem ds. mniejszości. „Mój brat był przeciwny wszelkim formom dyskryminacji i zawsze kierował się nauczaniem Nowego Testamentu. Mniejszości potrzebują ochrony wspólnoty międzynarodowej” – dodał Bhatti.

W Pakistanie żyje ok. 2 milionów 200 tys. chrześcijan, z czego prawie 1 milion 200 tys. katolików. Chrześcijanie stanowią około 2 proc. społeczeństwa. Wprowadzona w ostatnich latach ustawa o bluźnierstwach spowodowała liczne akty agresji zwłaszcza przeciwko chrześcijanom i hinduistom, a nawet samym muzułmanom. Bezpośrednim skutkiem tej ustawy jest także wzrost nietolerancji i fanatyzmu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.