Za tych co idą „Doliną Śmierci” ...

15 kwietnia Korea Płn. świętuje setną rocznicę urodzin pierwszego dyktatora reżimu, Kim Ir Sena. Na ten dzień międzynarodowa organizacja chrześcijańska Open Doors, pomagająca prześladowanym chrześcijanom w świecie, zaplanowała dzień modlitwy i postu za Koreę Północną.

- Kim Ir Sen zmarł w 1994 r., ale nadal czczony jest jako „wieczny prezydent” a naród zmuszany jest do oddawania boskiej czci i hołdu dyktatorowi. Na jego setną rocznicę narodzin, państwo zapowiedziało amnestię. Niejasne pozostaje, kto z około 200 tys. uwięzionych zostanie zwolniony, ale jest pewne: nikt spośród 70 tys. chrześcijan przebywających aktualnie w straszliwych obozach karnych nie zostanie wypuszczony na wolność. Uchodzą bowiem za wrogów państwa – zauważa organizacja.

Przedstawiciele Open Doors spotykają chrześcijan, którzy przeżyli obóz pracy. Według relacji byłych więźniów, obozy reedukacyjne i obozy pracy, gdzie przebywają z reguły chrześcijanie działają jak obozy koncentracyjne.

- Poniżenia, tortury, ciężka praca i wieszanie ludzi stanowią codzienność więźniów. Wydostanie się stamtąd, będąc jednocześnie chrześcijaninem, graniczy z cudem. A jednak nawet w tych „masowych grobach dla żyjących” (określenie byłego więźnia) są wierni Bogu – donosi Open Doors.

„Każdy dzień był torturą. Ciała zmarłych były palone, a ich prochy rozsypywane na ulicy. Każdego dnia biegliśmy do pracy na pola przez tę ulicę i każdego razu myślałam: pewnego dnia inni więźniowie będą chodzić nią, jak już mnie nie będzie” - to świadectwo byłej więźniarki, obecnie mieszkającej w Korei Południowej, która według zeznań przeszła przez „Dolinę Śmierci”(Ps 23,4).

- Chrześcijanie to wrogowie państwa. Są ścigani i bezlitośnie tropieni. Potrzebują modlitwy, aby udało się im przetrwać, wyrwać z kraju szpicli, totalnej kontroli, strachu i terroru, deportacji do obozów śmierci. Nie zapominamy o nich 15 kwietnia. Módlmy się i w ramach możliwości pośćmy za uciemiężonych wyznawców Chrystusa – apeluje Justyna Kulasińska, koordynatorka działań Open Doors w Polsce.

Korea Północna od 10 lat otwiera Światowy Indeks Prześladowań chrześcijan Open Doors. Wg danych organizacji aktualnie ok. 70 tys. chrześcijan przebywa w obozach pracy/zagłady, 6 mln obywateli jest zagrożona głodem. Od 1953 r. zamordowano 300 tys. chrześcijan. Od wielu lat Open Doors wspiera poprzez różne projekty prześladowanych chrześcijan w Korei Północnej żyjących w podziemiu.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama