Wołanie o pokój, sprawiedliwość i wolność

Aktualny stan relacji między Kościołami katolickim i episkopalnym w Sudanie Południowym był przedmiotem spotkania kilkunastu biskupów obydwu wyznań w mieście Yei.

Dyskutowano także na temat szerszej współpracy ekumenicznej i roli, jaką mogą odegrać obydwa Kościoły w procesie pojednania i budowania pokoju między Republiką Sudanu i Sudanem Południowym.

Biskupi przeanalizowali ostatnie wydarzenia w kraju i pogłębiający się kryzys między obu państwami. Z zadowoleniem przyjęli także Rezolucję 2046 Rady Bezpieczeństwa ONZ i wezwali do jej pełnego i natychmiastowego wcielenia w życie. Wyrazili troskę o prześladowanych chrześcijan w Republice Sudanu, potępiając równocześnie nieustające bombardowania cywilów przez armię tego kraju. Z radością przyjęli także porozumienie pokojowe podpisane przez przywódców sześciu wspólnot etnicznych w stanie Jonglei.

 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.