Nigeria: zamach na kościół

Trzy osoby zabite i ok. 50 rannych – to skutek samobójczego zamachu bombowego na katolicką świątynię w Bauchi na północy Nigerii.

Do ataku doszło na parkingu w pobliżu kościoła św. Jana, gdzie odbywało się nabożeństwo. Zamachowiec zdetonował ładunek umieszczony w samochodzie, którym podjechał. Oprócz niego samego zginęła kobieta z dzieckiem.

Miasto Bauchi było w przeszłości wielokrotnie sceną antychrześcijańskich ataków ze strony islamskiej sekty Boko Haram. W ich wyniku śmierć poniosło w tym roku niemal 700 osób. Tym razem większym stratom zapobiegły prawdopodobnie zaostrzone środki bezpieczeństwa stosowane wokół chrześcijańskich miejsc kultu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.